W grudniu pokażemy „W kręgu”

W naszym cyklu Queerowy Klub Filmowy nadszedł czas na świetny film „W kręgu”. Na pokaz zapraszamy 10 grudnia na UW.

Wydarzenie na facebooku tutaj.

O filmie „W kręgu”:

Zurych, połowa lat 50. Nieśmiały młody nauczyciel Ernst Ostertag przyłącza się do stowarzyszenia wydającego magazyn „Der Kreis”. Tam poznaje artystę drag queen Roebiego Rappa. Chociaż Ernst i Roebi zakochują się w sobie, jednak bardzo dużo ich dzieli. Dla Roebiego jest to pierwsza prawdziwa miłość, która sprawia, że chłopak rozkwita. Ernst natomiast boi się, że jego związek nie zostanie zaakceptowany przez jego arystokratyczną rodzinę, a także, że może przeszkodzić mu w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Sytuacja komplikuje się, kiedy w kręgu społeczności „Der Kreis” dochodzi do serii morderstw. Policja przeprowadza upokarzającą inwigilację osób należących do stowarzyszenia. Rozpoczynają się pierwsze prześladowania gejów w liberalnej dotąd Szwajcarii.

Magazyn „Der Kreis” wydawany był od początku lat 40. przez stowarzyszenie, które było jedyną gejowską organizacją, jaka przetrwała nazistowską okupację. Największy rozkwit „Der Kreis” przypadał na lata powojenne, kiedy magazyn kolportowany był do wielu krajów w Europie. Jego wydawcy słynęli również z wystawnych balów maskowych, na których co roku bawiło się blisko tysiąc osób.

◼️◼️◼️

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu, poprzedzony przedmową naszego gości.

Sala 200 znajduje się na II piętrze Małego Dziedzińca na Kampusie Głównym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wstęp wolny.

fot. Jej Perfekcyjność, materiały prasowe