Oddzielone, oddzieleni. Raport z badania sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW – edycja 2021

Tytuł: Oddzielone, oddzieleni. Raport z badań nad sytuacją osób LGBTQ studiujących na Uniwersytecie Warszawskim – edycja 2021
Autorstwo: Jej Perfekcyjność
Wydawca:
 Queer UW
Miejsce i data wydania: Warszawa 2022
Liczba stron: 54

ISBN 978-83-962257-1-9 (druk)
ISBN 978-83-962257-2-6 (on-line)

Kliknij, aby pobrać.

Z przedmowy dr hab. Julii Kubisy, prof. UW: Wyniki zaprezentowane w niniejszym raporcie pokazują, że Uniwersytet Warszawski coraz częściej postrzegany jest jako miejsce przyjazne i bezpieczne osobom LGBT+. Szczególnie cieszy rosnąca liczba wskazań dotyczących komfortu outowania się na uczelni. Biorąc pod uwagę wydarzenia ostatnich lat, w tym nienawistne słowa, które padały podczas kampanii prezydenckiej w 2020 roku, a które mogły znacząco wpłynąć na pogorszenie samopoczucia i poczucia bezpieczeństwa wśród osób LGBT+, tym bardziej znaczące wydają się wyniki mówiące o tym, że uczelnia i jej poszczególne wydziały i jednostki są przyjazne.