Zapraszamy na Queerowe Dni Adaptacyjne UW 2019

Zapraszamy nowoprzyjęte_ych studentki_ów Uniwersytetu Warszawskiego na wyjątkowe Queerowe Dni Adaptacyjne UW 2019! Pomożemy Wam w zostaniu prawdziwymi studentkami_tami

Rejestracja tutaj: http://bit.do/QDAUW2019 – rejestracja trwa do 22 IX do godziny 24:00

Jedną z wielu możliwych perspektyw humanistycznych, służących patrzeniu na miasto i badaniu go, jest perspektywa queer. Inspiracją do jej obrania dla nowych studentek i studentów UW będzie spacer po Warszawie, uwzględniający historyczne i istniejące miejsca, ważne dla społeczności LGBTQ+ ze względu na jej kształtowanie, walkę o prawa, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa, czy też miejsca po prostu nierozerwalnie związane z tej społeczności istnieniem: kluby, galerie, domy wybitnych osób LGBTQ+ oraz tych osób zrośnięte z Warszawą życiorysy.

Często zadawane pytania:

1. Czy mogę przyjść na QDA UW 2019, jeśli studiuję już na UW?
– Tak, zapraszamy.

2. Czy mogę przyjść na QDA UW 2019, jeśli zaczynam studia na innej uczelni niż UW?
– Tak, zapraszamy.

3. Czy mogę przyjść na QDA UW 2019, jeśli nie zdążyłam_em się zarejestrować na wydarzenie?
– Zapraszamy na wydarzenie tylko zarejestrowane osoby.

4. Gdzie dokładnie odbędą się aktywności w ramach QDA UW 2019?
– Informację na ten temat otrzymają zarejestrowane osoby.

5. Po co robić osobne dni adaptacyjne, skoro jednostki UW organizują swoje własne?
– Prawie wszystkie wydarzenia organizowane na UW nakierowane są na odbiorczynie_ów heteronormatywnych. Większość z nich pomija w ogóle potrzeby osób LGBTQ – np. nie wspomina o klubach LGBTQ-friendly podczas przekazywania informacji nt. Warszawy i jej oferty rozrywkowej. Studentki_ci LGBTQ potwierdzili też w badaniach, że chciałyby_eliby bardziej integrować się z innymi osobami LGBTQ na swoje uczelni.

fot. Nieszka, Jej Perfekcyjność, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland