Queer UW zaprasza na Festiwal Równe Prawa do Miłości

Konferencja „Pink money”, pokaz reklam LGBTQ i debata o płciowości – to wydarzenia, które wspieramy podczas Festiwalu Równe Prawa do Miłości i na które serdecznie zapraszamy. Debata już w tę niedzielę!

W cyklu wydarzeń VII edycji Festiwalu Równe Prawa do Miłości zaplanowano m.in. debatę „Gdy płeć nie jest jednoznaczna”. Jej Perfekcyjność będzie gościem podczas wydarzenia. Spotkanie rusza o 16:00 w niedzielę 10 lutego przy ul. Solec 30a(siedziba Kampanii Przeciw Homofobii). Organizatorzy spotkania zapowiadają: „Porozmawiajmy o płci? Czy aby na pewno wszystko jest takie proste? Kobieta, mężczyzna i nic po za tym? Rozmawiać będziemy z osobami, które nie mieszczą się w klasycznym ujęciu płci. Zacierając granice, bawiąc się stereotypami stworzyli siebie, odrzucając społeczne nakazy i normy.” Debatę poprowadzi Lalka Podobińska, Prezeska Fundacji Trans-Fuzja.

Queer UW współorganizuje także konferencję „Pink money”, po której zaplanowano pokaz reklam. Konferencja dotycząca historii, zalet i wad operacji marketingowych skierowanych do klientów nieheteroseksualnych, działań niejednokrotnie praktykowanych na zachodzie Europy, w Australii czy Kanadzie, jednak jeszcze nie w Polsce. Zaplanowano ją na wtorek 12 lutego na godzinę 17:30 w Auli Starego BUWu. Ponadto, dyskusja dotyczyć będzie także przedsiębiorstw prowadzonych przez osoby nieheteronormatywne, których w Polsce jest wiele.
Po zakończonej debacie, wyświetlony zostanie półgodzinny pokaz reklam stworzonych z myślą o konsumentach LGBTQ. Poza działaniami marketingowymi powstałymi w kręgu cywilizacji zachodniej, znajdą się tam również reklamy z Japonii, Izraela czy Egiptu.

Tutaj debata na facebooku. A tutaj konferencja i pokaz reklam.