Zaproszamy na debatę: Etyka mediów a różnorodność społeczna

5 grudnia odbędzie się otwarta dyskusja dotycząca roli mediów oraz dziennikarzy i dziennikarek w kontekście społeczeństwa różnorodnego.

W panelu uczestniczyć będą: Pełnomocniczka Rządu ds Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Ewa Wanat (RDC), Piotr Pacewicz (Gazeta Wyborcza) i dr Ludwika Włodek (Studium Europy Wschodniej). Zapraszamy wszystkie osoby, którym bliska jest wizja mediów świadomie i odpowiedzialnie konstruujących przekaz o różnorodności społecznej.

Zastanowimy się m.in.:

  • Czy i jak media powinny reagować na wydarzenia podobne do tych, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie,
  • Jak mówić i pisać o mniejszościach społecznych,
  • Jakie są najważniejsze dylematy dla mediów związane z pracą w kontekście różnorodności społecznej oraz czym przejawia się profesjonalizm mediów w tym kontekście,
  • Jak najlepiej przygotowywać przyszłych dziennikarzy do tworzenia przekazu medialnego w kontekście różnorodności społecznej.

Dyskusję organizujemy po apelu do mediów dotyczącego roli mediów w kontekście wydarzeń w dniu 11 listopada. Pod apelem podpisały się 53 organizacje pozarządowe, stał się także przedmiotem komentarzy ze strony mediów (w tym prawicowych). Można go przeczytać na naszej stronie: tutaj:
– http://ffrs.org.pl/apel_do_mediow/
– http://ffrs.org.pl/wp-content/uploads/2013_11_14_APEL_do_mediow_FRS.pdf

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 grudnia 2013 r. o godzinie 18.00 w Warszawie w budynku Neofilologii UW ul. Dobra 55 (na przeciwko BUW) w sali 3.014.

Queer UW jest partnerem organizatora debaty Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej.