W listopadzie Queerowy Klub Filmowy zaprasza na „Mandarynkę”

Niezwykły, bo nakręcony iPhone’em, film opowiadający o miłości, wykluczeniu, zdradzie i zemście pokażemy już 28 listopada na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydarzenie na facebooku tutaj.

O filmie „Mandarynka”:

Transpłciowa pracownica seksualna Sin-Dee wychodzi z aresztu i dowiaduje się od swojej najlepszej przyjaciółki, że jej chłopak ją zdradził, w dodatku z cis-kobietą. Wściekła, ale cały czas na wysokich szpilkach, dumnie przemierza zakazane ulice Los Angeles aby go odnaleźć i zawalczyć o swój związek. Jest Wigilia Bożego Narodzenia.

„Mandarynka” to intensywny, słodko-gorzki film o dumnych i silnych dziewczynach, które zawsze trzymają się razem i pomimo swojej sytuacji życiowej nigdy nie tracą poczucia humoru. To daleka od tradycyjnej, ale równie poruszająca opowieść wigilijna o prawdziwej przyjaźni i poszukiwaniu miłości.

◼️◼️◼️

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu, poprzedzony przedmową naszego gości.

Tym razem naszą gością będzie dr Krystyna Mazur.

Dr Krystyna Mazur jest adiunktką w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Jej zainteresowania oscylują wokół poezji, literatury amerykańskiej, filmu, zagadnień związanych z gender i queer studies. Jest członkinią Rady Instytutu Ameryk i Europy. Na kierunku amerykanistyka koordynowała przedmioty takie jak: American Queer Film and Media, American Women Filmmakers, Contemporary African American Voices, Queering the Canon: LGBTQ Traditions in U.S. Literature.

Sala 200 znajduje się na II piętrze Małego Dziedzińca na Kampusie Głównym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wstęp wolny.

fot. Jej Perfekcyjność, materiały prasowe