Zapraszamy na pokaz filmu „Mój kraj taki piękny” i spotkanie z reżyserem

Reżyser Grzegorz Paprzycki będzie gościem specjalnego pokazu „Mój kraj taki piękny” 14 listopada o 17:30 na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydarzenie na facebooku tutaj.

O filmie „Mój kraj taki piękny”:

Portret dokumentalny Polski, w której ścierają się dwie siły reprezentujące zupełnie odmienne światopoglądy. Lewicowa wizja kraju na przeciw homogenicznej Polski budowanej przez skrajną prawicę. Pośród tych ideologii – ludzie, walczący w imię własnych wartości i zasad. Łączy ich jeden temat sporny – nacjonalizm.

Paprzyckiego interesuje przede wszystkim konfrontacja dwóch postaw, które jeszcze kilka lat temu były zmarginalizowane. Chodzi o radykalny nacjonalizm i przeciwstawiający mu się ruch antyfaszystowski. Dokumentalista jest ze swoja kamerą wszędzie tam, gdzie dochodzi do spotkania (choć to niekoniecznie adekwatne słowo) jednej grupy z drugą. Rejestruje Masz Niepodległości, pielgrzymkę kibiców na Jasną Górę, spotkanie autorskie Jacka Międlara czy konferencję naukową na temat antyfaszyzmu. Wszędzie tam obok wykrzykujących rasistowskie, ksenofobiczne, antysemickie hasła pojawia się znacznie mniej liczba grupa upartych i odważnych, którzy za pomocą transparentów i własnej obecności manifestują swoją niezgodę na publiczne deklarowanie nienawiści.

◼️◼️◼️

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu, poprzedzony przedmową naszego gościa – reżysera Bartosza Paprzyckiego.

Grzegorz Paprzycki – urodzony w 1984 r., absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w lokalnej telewizji jako kamerzysta i montażysta. Obecnie studiuje reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jak dotąd nakręcił trzy filmy krótkometrażowe, które pokazywane były na różnego rodzaju festiwalach filmowych.

Sala 200 znajduje się na II piętrze Małego Dziedzińca na Kampusie Głównym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wstęp wolny.

fot. Jej Perfekcyjność, materiały prasowe