Zapraszamy na pokaz filmu „ChemSex” 23 lutego 2017 [Queerowy Klub Filmowy]

Pokaz głośnego filmu „Chemsex” będzie okazją do dyskusji na temat występującego coraz częściej w środowiskach gejów zjawiska uprawiania seksu pod wpływem narkotyków. Przedmowę wygłoszą osoby zajmujące się tematem w codziennej pracy.

23 lutego 2017
17:30-20:00
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, budynek samorządu, sala 100
tutaj

Pokaz głośnego filmu „Chemsex” (2015) w reżyserii Williama Fairmana i Maxa Gogarty’ego będzie okazją do dyskusji na temat występującego coraz częściej w środowiskach londyńskich gejów zjawiska uprawiania seksu pod wpływem narkotyków, prowadzącego nierzadko do uzależnień i zarażenia wirusem HIV. Do dyskusji chcemy zaprosić osoby na co dzień zajmujące się profilaktyką HIV/AIDS oraz uzależnień w Polsce.

Dokument „Chemsex”, przedstawiający losy londyńskich gejów, porusza tematy uzależnienia – od narkotyków i ekstremalnych doznań – i prób odzyskiwania kontroli nad własnym życiem, wychodzenia z nałogu. Obraz, zrealizowany dzięki współpracy reżyserów z przychodnią zdrowia seksualnego i terapeutą, przedstawia autentyczne historie, intymne i poruszające.

Projekcją, w ramach cyklu pokazów Queer UW, chcemy otworzyć debatę o uzależnieniach i profilaktyce HIV/AIDS. Do udziału planujemy zaprosić tym razem przede wszystkim nie teoretyków, ale terapeutów, działaczy i pracowników socjalnych.

Naszymi gośćmi będą:
mgr Przemysław Nowakowski
ukończył studia socjologiczne. Jest członkiem Stowarzyszenia Lambda Warszawa, jako wolontariusz (partyworker) wykonuje działania profilaktyczno-edukacyjne, które opierają się na filozofii ograniczania szkód tj. na podejmowaniu działań, których celem jest minimalizacja różnorakich szkód i zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi oraz używaniem alkoholu i narkotyków.
mgr Wojciech Dyr
psycholog, ukończył również Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska oraz Centrum Europejskie UW. W ramach MISDoMP pisze pracę doktorską łączącą psychologię społeczną z problematyką zmian klimatycznych. Jego pozostałe zainteresowania naukowe dotyczą neuropsychologii, substancji psychoaktywnych, psychologicznych aspektów HIV/AIDS oraz wpływu psychiki na ciało.

Film zaprezentowany będzie w ramach Queerowego Klubu Filmowego.
Pokaz odbędzie się w sali 100 w budynku Samorządu Studentów UW.