Queerowy Klub Filmowy wraca z filmem „Bulwar”

Po wakacyjnej przerwie powraca Queerowy Klub Filmowy. Już 30 października pokażemy w jego ramach ostatni film Robina Williamsa „Bulwar”. Film poprzedzi przedmowa gościa.

Wydarzenie na facebooku tutaj.

O filmie:

Nolan (Robin Williams) i Joy (Kathy Baker) są małżeństwem od wielu lat. Od dawna jednak śpią w osobnych sypialniach, a w ich związku panuje rutyna. Pewnej nocy, wracając z biura, Nolan poznaje młodego chłopaka, który sprzedaje się na ulicy. Kiedy zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, Joy zauważa, że stopniowo traci kontakt z mężem.

„Bulwar” to historia człowieka, który pod wpływem przypadkowego spotkania radykalnie zmienia spojrzenie na życie. W swojej ostatniej roli Robin Williams, kojarzony głównie z barwnymi, komediowymi wcieleniami, prezentuje bardziej subtelne oblicze. Ten kameralny dramat to ciepły portret starszego mężczyzny, który odkrywa, że na poznanie samego siebie nigdy nie jest za późno.

Film zadebiutował na festiwalu Tribeca w 2014 roku, jednak trafił do dystrybucji w USA dopiero w lipcu 2015, po śmierci Robina Williamsa. Był to jego ostatni występ przed kamerą. Ostatnią zrealizowaną przez niego sceną była wizyta Nolana w motelu Leo. Jak stwierdził później reżyser, była to również scena, która przysporzyła aktorom największych trudności.

O gościu:

Jej Perfekcyjność to działaczka społeczna, socjolożka, medioznawczyni, osoba trans. Założyciel i wieloletni prezes Queer UW, aktualnie Prezesa Honorowa organizacji. Najdłużej organizująca Paradę Równości osoba w historii, Prezes Fundacji Pro Diversity, była prezeska Fundacji LGBT Business Forum, była sekretara Fundacji Wolontariat Równości. Pierwsza osoba trans na stanowisku Marszałka Parlamentu Studentów UW.

O miejscu:

Sala 200 znajduje się na II piętrze Małego Dziedzińca na Kampusie Głównym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24.
♿️ Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wstęp wolny. Pokaz dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.

fot. Jej Perfekcyjność, materiały prasowe