W ramach Queerowego Klubu Filmowego pokażemy film „Jesús”

Kwietniowy pokaz w ramach Queerowego Klubu Filmowego zapraszamy na „Jesús” – historię opartą o prawdziwe wydarzenia, które wstrząsnęły Ameryką Południową w 2012.

30 kwietnia 2019
17:00-19:00
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, budynek samorządu, sala 200
tutaj

Osiemnastoletni tancerz Jesús pochodzi z Santiago w Chile. Po udanym występie razem z innymi członkami zespołu urządzają mocno alkoholową imprezę, podczas której dochodzi do brutalnego przestępstwa. Przerażony chłopak zwraca się o pomoc do ojca, z którym do tej pory nie miał dobrego kontaktu.

W marcu 2012 całą Ameryką Południową wstrząsnęła historia młodego geja z Chile, Daniela Zamudio, który został zamordowany przez grupę rówieśników. Tragiczna śmierć chłopaka przyczyniła się do przyspieszenia prac nad prawem dotyczącym przeciwdziałania homofobii i zainspirowała scenariusz filmu „Kwiaty nienawiści” Alexa Anwadtera (również dostępny na Outfilmie). Jego głównym bohaterem był ojciec skatowanego nastolatka, który próbował pogodzić się z tragedią. „Jesús” opowiada tę samą historię z perspektywy jednego z oprawców, który wbrew pozorom nie różnił się bardzo od swojej ofiary. To przejmujący, pozbawiony moralizatorstwa portret młodych ludzi, którzy poszukują bardzo silnych przeżyć.

Film zaprezentowany będzie w ramach Queerowego Klubu Filmowego.
Pokaz odbędzie się w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW.

Pokaz dofinansowano z budżetu ZSS UW.