W październiku zapraszamy na film „Are You Proud?”

Pokaz filmu odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim 28 października o 16:00. Wstęp – jak zwykle – wolny.

Film dokumentalny o historii ruchu LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Materiały archiwalne i najnowsze wywiady składają się na swoisty hołd dla społeczności, aktywistów i najważniejszych wydarzeń na drodze do zagwarantowania osobom LGBT+ ich fundamentalnych praw. Mimo osadzenia w brytyjskiej historii, „Are You Proud?” porusza uniwersalne kwestie praw osób LGBT+ i w ogóle praw człowieka i aktualnych zagrożeń, przed jakimi stajemy na całym świecie, również w Polsce.

Dr hab. Tomasz Basiuk
Zainteresowania badawcze prof. Basiuka obejmują współczesną literaturę amerykańską i literaturę o życiu, teorię krytyczną oraz queer studies. Jest autorem dwóch monografii oraz redagował lub współredagował sześć tomów i specjalnych numerów czasopism z zakresu amerykanistyki oraz studiów nad płcią i seksualnością. Jest współredaktorem-założycielem InterAlia, e-czasopisma poświęconego badaniom queer, założonego w 2006 roku. Pełnił funkcję dyrektora OSA UW i prezesa Polskiego Towarzystwa Studiów Amerykańskich, a od 2016 roku jest dyrektorem Instytutu Ameryk i Europy UW.

◼◼◼

Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu, poprzedzony przedmową dra hab. Tomasza Basiuka.

◼◼◼

Sala 200 znajduje się na II piętrze Małego Dziedzińca na Kampusie Głównym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24 w budynku Samorządu Studentów UW.
Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

◼◼◼

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.
fot. Jej Perfekcyjność, materiały prasowe