Queerowy Klub Filmowy pokazał interpłciowość. Relacja z wydarzenia.

W ten czwartek odbył się pierwszy w tym roku akademickim pokaz filmowy Queerowego Klubu Filmowego!


Podczas spotkania miałyśmy_eliśmy okazję wysłuchać przedmowy do filmu, którą wygłosiła Zuzanna Piontke z Fundacji Bezpestkowe. Zuzia opowiedziała o podstawowych kwestiach, jakie wiążą się z byciem osobą interpłciową, w jej przypadku osobą z zespołem MRKH, czyli wrodzonym brakiem lub niedorozwojem macicy i/lub pochwy.


Produkcją, nad którą pochyliłyśmy_liśmy się było tym razem ,,Poza Kategorią. Historia o Interpłciowości” – francuski dokument, na którego łamach twórczyni zaprezentowała nam historię kilku interpłciowych osób, ich drogę do akceptacji swojego ciała, poszukiwanie zrozumienia w kontakcie z osobami o podobnych doświadczeniach oraz to jak dyskurs medyczny wokół osób interpłciowych zmienił się na przestrzeni lat.


Czwartkowe wydarzenie zakończyło się sesją Q&A z naszą gościnią, która rozwiała wątpliwości, odpowiadając na pytania o polską społeczność osób interpłciowych, ich zmagania z system opieki zdrowotnej, jak i zobrazowała miejsce praw osób interpłciowych na scenie politycznej w naszym kraju.


Zuzia jeszcze raz bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, jak i Wam osoby uczestniczące w spotkaniu za przyjście!