Interpłciowość i Bezpestkowe. Queerowy Klub Filmowy powraca!

Queer UW wraz z nowym rokiem akademickim zapowiada kolejną edycję Queerowego Klubu Filmowego!


O filmie:
M i Deborah, podobnie jak około 1,7% ludzi, urodziły się jako osoby interpłciowe – urodziły się z ciałem, które nie wpisuje się w społeczne lub medyczne definicje typowych ciał żeńskich bądź męskich. Różne cechy mogą nie być widoczne przy urodzeniu, a czasem aż do okresu dojrzewania. Podobnie jak inne osoby interpłciowe, M i Deborah były zmuszane do niepotrzebnych operacji medycznych, aby „znormalizować” swoje ciało jako dziecko – zanim mogły zrozumieć, co się dzieje. Film pokazuje w jaki sposób osoby interpłciowe walczą o swoje ciała i budują tożsamość na swoich warunkach.
Nasza gościni:
Zuzanna Piontke – osoba interpłciowa, prowadzi projekt Bezpestkowe poświęcony edukacji na temat zespołu MRKH oraz wsparcia osób, które go mają.


Qeerowy Klub Filmowy:
Queer UW zaprasza na pokazy filmowe na Uniwersytecie Warszawskim. Chcemy zaprezentować Wam pozycje ważne, ciekawe, zabawne lub po prostu warte obejrzenia. Nasze filmy poprzedza przedmowa zaproszonych osób.


Pokaz odbędzie się w sali 200 (II piętro) w budynku Samorządu Studentów UW na Małym Dziedzińcu Kampusu Głównego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).
Wstęp wolny
Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.