Baby Yoda tuli wszystkie nowe osoby na Uniwersytecie Warszawskim!


Po małym rozeznaniu to właśnie Was — osób rozpoczynających swój pierwszy rok studiów na naszej uczelni było najwięcej podczas Dni Adaptacyjnych organizowanych przez nasze koło 26 września 2023 roku. Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło Wam poznać się nawzajem, zintegrować, porozmawiać oraz podzielić wspólnymi bądź nie doświadczeniami, jakie do tej pory zdobyliście, stawiając swoje pierwsze kroki na drodze studenckiego życia.


O część merytoryczną zadbały:
– Magdalena Miksa — Zastępczyni Rzeczniczki akademickiej ds. studenckich i doktoranckich, która omówiła najważniejsze kwestie związane ze strukturami na Uniwersytecie Warszawskim, jakie służą osobom studiującym w celu poprawienia swojej sytuacji na uczelni oraz rozwiązaniu problemów, z którymi przychodzą do Rzeczniczki młodzi ludzie,
– dra hab. Julia Kubisa, prof. UW, główna specjalistka do spraw równouprawnienia, która rozwinęła temat pracy nad nakładką tożsamościową dla osób Trans*, jaką planuje się wprowadzić do systemu USOS; określiła schemat, według którego można szukać wsparcia na Uniwersytecie Warszawskim, zaczynając już od jednostek, na których studiują osoby, kończąc na ogólnodostępnych środkach pomocy.


Udało nam się także ugościć Koło Naukowe Prawo a Płeć, którego reprezentant Julian Bień opowiedział o tym, czym się zajmują oraz zapewnił osobom studenckim na Wydziale Prawa i Administracji, że to właśnie w ich kole mogą szukać bezpiecznej, komfortowej przestrzeni.


Według szacowań prof. Kubisy było Was co najmniej dwa razy więcej niż w poprzednim roku. Dzięki za przyjście i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Queer UW!