Zacznijcie miesiąc dumy z Queer UW! Pokaz filmu ,,Love in Action” + dr Jędrzej Burszta Queerowy Klub Filmowy

O FILMIE:
Poruszający dokument o próbach „wyleczenia” młodych ludzi z homoseksualizmu. W 2005 roku 16-letni Zach Stark wyznał swoim rodzicom, że jest gejem. Oni zaś wysłali go do grupy chrześcijańskich fundamentalistów, nazywającej się „Love in Action”, na specjalną terapię, która miała zmienić jego orientację. W dokumencie Morgana Jona Foxa wypowiadają się ludzie, którzy przeszli przez „Love in Action”, w tym i Zach Stark. Poznajemy opinie działaczy gejowskich, psychologów, rodziców, „trenerów” z ośrodka, oglądamy fragmenty programów telewizyjnych poświęconych tej sprawie. Trzeba ten film obejrzeć, zwłaszcza w Polsce, gdzie przecież także uzasadnia się nienawiść do osób homoseksualnych względami religijnym


NASZ GOŚĆ:
Dr Jędrzej Burszta – doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, etnograf, amerykanista. Jego zainteresowania badawcze obejmują etnografię pamięci, teorię queer, badania nad amerykańską literaturą i kulturą popularną. W latach 2017-2019 realizował badania etnograficzne w ramach międzynarodowego (HERA) projektu badawczego „Cruising the 1970s: Unearthing Pre-HIV/AIDS Queer Sexual Cultures”. Współredagował (razem z dr hab. Tomaszem Basiukiem) książkę Queers in State Socialism. Cruising 1970s Poland (Routledge 2021). Autor powieści i tekstów teatralnych.


QUEEROWY KLUB FILMOWY:
Queer UW zaprasza na pokazy filmowe na Uniwersytecie Warszawskim. Chcemy zaprezentować Wam pozycje ważne, ciekawe, zabawne lub po prostu warte obejrzenia. Nasze filmy poprzedza przedmowa zaproszonych osób. Wstęp wolny.


Pokaz odbędzie się w sali 200 (II piętro) w budynku Samorządu Studentów UW na Małym Dziedzińcu Kampusu Głównego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).
Wstęp wolny
Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.