W maju zapraszamy na pokaz filmu „Lola” z przedmową naszego gościa

Tym razem widzimy się 10 maja o 19:00 na Uniwersytecie Warszawskim. Wstęp na pokaz jest wolny.

Wydarzenie na facebooku tutaj.

O FILMIE:
Lola skończyła niedawno 18 lat, jest dziewczyną, która przechodzi tranzycję i właśnie dowiedziała się, że została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Niestety krótko po tym przyszła też informacja, że zmarła jej ciężko chora mama, która do tej pory jako jedyna pomagała jej finansowo. Spełniając ostatnie życzenie mamy, Lola i jej ojciec (świetna rola gwiazdy francuskiego kina, nagrodzonego w Cannes za „Pianistkę”- Benoit’a Magimel’a), który wcześniej wyrzucił ją z domu i z którym nie miała kontaktu od dwóch lat, wyruszają do ich rodzinnego domu, aby zawieźć tam prochy. Podczas wspólnej podróży muszą wrócić do niezagojonych ran, ale też zmierzyć się razem z nowymi wyzwaniami.

Film zdobył dwie statuetki Magritte (belgijski Oscar) dla najbardziej obiecującej aktorki dla Myi Bollaers za najlepszą scenografię, był nominowany co Cesara w kategorii: najlepszy film zagraniczny.

NASZ GOŚĆ:
(to be confirmed)

QUEEROWY KLUB FILMOWY:
Queer UW zaprasza na pokazy filmowe na Uniwersytecie Warszawskim. Chcemy zaprezentować Wam pozycje ważne, ciekawe, zabawne lub po prostu warte obejrzenia. Nasze filmy poprzedza przedmowa zaproszonych osób. Wstęp wolny.

  • Pokaz odbędzie się w sali 200 (II piętro) w budynku Samorządu Studentów UW na Małym Dziedzińcu Kampusu Głównego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).
  • Wstęp wolny
  • Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.