Jak się żyje osobom LGBTQ na UW? Ogłaszamy wyniki badania

Czy osoby LGBTQ studiujące na UW spotykają się z dyskryminacją? Jaką formę przybierają wydarzenia dyskryminujące? Kto kogo dyskryminuje? Czy ktoś na to reaguje? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć raport badawczy nt. sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW. Jego premiera już 27 kwietnia 2022.

Ponad 1200 osób wzięło udział w największym ilościowym badaniu sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW. Kolejne kilkadziesiąt udzieliło wywiadów pogłębionych, dając jeszcze lepszy wgląd w to, co dzieje się na uczelni. Raport z badania jest efektem pracy zespołu osób pod kierownictwem mgr Jej Perfekcyjności z Wydziału Zarządzania UW na zlecenie Queer UW.

Po raz trzeci już w historii UW sprawdzamy, jak się żyje osobom LGBTQ na największej uczelni w Polsce. Poprzednie raporty badawcze publikowane były w latach 2010 i 2016. Nasz najnowszy raport dołącza do tej „rodziny” i uzupełnia wyniki odnosząc się do najnowszych danych.

Gościnią spotkania będzie dr hab. Julia Kubisa z Wydziału Socjologii UW, Główna specjalistka ds. edukacji i badań równościowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydarzenie odbywa się w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW na Małym Dziedzińcu UW po prawej stronie od wejścia przez Bramę Główną UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW