W grudniu zapraszamy na spotkanie z drag queen przed filmem „Jump, Darling”

Queerowy Klub Filmowy zaprasza w grudniu na pokaz filmu fabularnego „Jump, Darling”, który poprzedzi spotkanie i dyskusja z drag queen Kiki Surprise.

▶️ Russell to początkujący drag queen, który po bolesnym rozstaniu z partnerem, wyjeżdża do swojej babci na wieś. Okazuje się, że jej stan zdrowia z dnia na dzień się pogarsza, jednak odmawia wysłania jej do domu opieki.
„Jump, darling” był jednym z ostatnich filmów, w których wystąpiła Cloris Leachman – laureatka Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Ostatni seans filmowy” (1971). Film zdobył w 2021 roku nagrodę CAFTCAD (The Canadian Alliance for Film and Television Costume Arts and Design) w kategorii Najlepsze kostiumy w filmie niezależnym oraz The Young Lovers Award na Lovers Film Festival w Turynie. Był również nominowany w kategorii Najlepszy debiut fabularny na festiwalu Frameline.

👨‍🏫 Gościnną drag queen będzie Kiki Surprise.
Kiki Surprise to istna showgirl, która przenosi widzów w swój magiczny świat pełen miłości i niespodzianek. Zwyciężczyni wielu konkursów i festiwali oraz współzałożycielka rewii Drag Up Your Life. Od momentu swojego debiutu zaskakuje energicznymi i hipnotyzującym występami. Jej prezentacja sceniczna, stroje i interpretacja utworów sprawia, że ta dziewczyna ma to coś! A jedyny moment kiedy nie zobaczycie jej tańczącej to gdy pije drinka albo liczy szmaragdy!


◼️◼️◼️

▶️ Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu, poprzedzony rozmową z drag queen Kiki Surprise. Rozmowę poprowadzi Jej Perfekcyjność.

◼️◼️◼️

▶️ Sala 200 znajduje się na II piętrze Małego Dziedzińca na Kampusie Głównym UW, ul. Krakowskie Przedmieście 24 w budynku Samorządu Studentów UW.
♿️ Budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
💲 Wstęp wolny.

◼️◼️◼️
💰 Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.
📸 fot. Jej Perfekcyjność, materiały prasowe