Queerowe Dni Adaptacyjne UW – zapraszamy

Tego jeszcze nie było! Zapraszamy nowoprzyjęte_ych studentki_ów Uniwersytetu Warszawskiego na wyjątkowe Queerowe Dni Adaptacyjne UW 2016! Pomożemy Wam w zostaniu prawdziwymi studentkami_tami.

Rejestracja tutaj: http://bit.do/QueeroweDniAdaptacyjne

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/649739058516984/

Jedną z wielu możliwych perspektyw humanistycznych, służących patrzeniu na miasto i badaniu go, jest perspektywa queer. Inspiracją do jej obrania dla nowych studentek i studentów UW będzie spacer po Warszawie, uwzględniający historyczne i istniejące miejsca, ważne dla społeczności LGBTQ+ ze względu na jej kształtowanie, walkę o prawa, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa, czy też miejsca po prostu nierozerwalnie związane z tej społeczności istnieniem: kluby, galerie, domy wybitnych osób LGBTQ+ oraz tych osób zrośnięte z Warszawą życiorysy. Spacer poprowadzi Magdalena Staroszczyk.

Program QDA – 30 września 2016:
17:45 Zbiórka pod bramą UW
18:00 Spacer po Warszawie LGBTQ
19:30 Część nieformalna

  1. Podczas spaceru poznacie Warszawę LGBTQ (historyczną i współczesną) ale i sam Uniwersytet Warszawski.
  2. W trakcie części nieformalnej odpowiemy na wszystkie Wasze pytania. Będzie też okazja poznać Queer UW ale i po prostu posiedzieć, pogadać.
  3. Spacer powstał w oparciu o przewodnik kulturalno-historyczny HomoWarszawa, w którym trasy zwiedzania miasta i związane z nimi opowieści opracowała i opracowali: Yga Kostrzewa, Michał Minałto, Marcin Pietras, Wojciech Szot, Marcin Teodorczyk, Krzysztof Tomasik i Krzysztof Zabłocki.