Cztery lata queerowania – zapraszamy na nasze urodziny!

Queer UW kończy cztery lata! Z tej okazji chcemy Was zaprosić na benefitową imprezę urodzinową, na której gwiazdami będą drag queen Charlotta i drag king Vera Cruz. Konkursy, muzyka no i oczywiście możliwość spotkania z nami – to wszystko w piątek 28 listopada w klubie Glam w Warszawie.

Wydarzenie facebookowe tutaj.

Cztery lata temu w listopadzie 2010 grupa zapalonych osób postanowiła założyć Queer UW – pierwszą na Uniwersytecie Warszawskim uczelnianą organizację studencką, zajmującą się tematyką queer. No i się zaczęło. Nasze spotkanie założycielskie pokazywała na żywo warszawska telewizja, a przed bramą UW tego samego dnia zorganizowano miniprotest przeciw „homoseksualnej propagandzie”. Na nic jednak się on zdał. Od 2010 roku jesteśmy, działamy, queerujemy.

Przez te lata udało się nam zorganizować kilka konferencji, niezliczone seminaria, debaty, spotkania i panele dyskusyjne. Przez Queer UW przewinęło się przez ten czas kilkadziesiąt osób, które w czasie swoich studiów (albo i po nich) zechciały z nami queerować akademię, queerować Warszawę i queerować Polskę. Przez nasze wydarzenia przewinęło się w sumie kilka tysięcy osób, które dzięki naszemu zapałowi i wytrwałości miały okazję poznać lepiej perspektywy queerowe na różnych polach.

Ale tym razem nie zamierzamy ciężko pracować. Chcemy się bawić!
Zapraszamy Was 28 listopada 2014 (piątek) do klubu Glam przy ul. Żurawiej 22. Startujemy o 23:00. Dla crossdersserek_ów mamy przygotowane darmowe drinki, więc pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa. My zaś zapewnimy Wam występy naszych zaprzyjaźnionych gwiazd!

Gwiazdami nocy będą:

drag king Vera Cruz
Vera Cruz to hybryda imiennej tożsamości performera/performerki oraz almodovarowskiej postaci z filmu „Skóra, w której żyję” – pokazującej, ze płeć to marzenie, pułapka, kreacja.
W założeniu DK Vera Cruz wykracza poza utarty schemat drag kinga – męskiego macho: lubi numery gejowskie, performance androginicznych postaci i mocny gender bending.

drag queen Charlotte
Królowa mórz i oceanów. Przerysowana i zabawna. Autoironiczna i kolorowa. Drag queen Charlotte. Jej kreacja sceniczna jest wielobarwna i wielowątkowa. Jeśli checie wiedzieć, jaka właściwie jest Charlotte, musicie ją po prostu zobaczyć, bo nie da się tego opisać słowami.

Wstęp na imprezę: 1o PLN.
Uwaga! Na naszym facebooku konkursy, w których do wygrania darmowe wejściówki!