Marginesy seksualności w centrum działalności

Zapraszamy serdecznie na pokaz filmu „BDSM: It’s Not What You Think!” z komentarzem dra hab. Jacka Kochanowskiego (ISNS UW). Już we wtorek (29 października) o godzinie 19:00 w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW (Kampus Centralny).

Na spotkaniu opowiemy też o działalności Queer UW, dlatego zapraszamy w sposób szczególny studentki i studentów I roku.

Właśnie filmem „BDSM: It’s Not What You Think!” (USA 2008, 27 min.) Queer UW chce zainaugurować swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Krótkometrażowy film dokumentalny w reżyserii Erina Palmquista stawia sobie za zadanie skonfrontowanie potocznych wyobrażeń i stereotypów dotyczących zachowań opartych na dominacji i praktykach sado-masochistycznych poprzez oddanie głosu samym zainteresowanym. Intymne rozmowy przeprowadzone z osobami, które na co dzień praktykują BDSM pozwalają spojrzeć inaczej na tę społeczność i wskazać wyjaśnienie wielu nieporozumień dotyczących tego zjawiska.

Komentarz po filmie wygłosi dr hab. Jacek Kochanowski (Ośrodek Badań Społecznych nad Seksualnością ISNS UW), autor opublikowanej niedawno książki „Socjologia seksualności: Marginesy” (PWN 2013), socjolog seksualności i teoretyk queer a dodatkowo opiekun naukowy Queer UW. Po krótkim podsumowaniu zaprosimy przybyłe osoby do dyskusji.

Queer UW to uczelniana organizacja studencka, działająca na Uniwersytecie Warszawskim od 2010 roku. Dołączyć do niej mogą wszystkie studentki i wszyscy studenci uczelni. Podczas spotkania przedstawiciele i przedstawicielki koła opowiedzą o jego działalności i planach na najbliższy rok.

Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.