Pokaz filmu „Modlitwy za Bobby’ego” + wstęp Jody’ego Huckaby

Zapraszamy na pokaz filmu „Modlitwy za Bobby’ego”, który poprzedzi wstęp Jody’ego Huckaby z PFLAG USA. Film zobaczyć będzie można w czwartek 15 listopada o 18:00 w sali 401 Instytutu Socjologii UW (ul. Karowa 18, IV piętro). Wstęp wolny!

modlitwy

Jody Huckaby (PFLAG USA) – Dyrektor organizacji Parents, Families, & Friends of Lesbians and Gays (Rodzice, Rodziny i Przyjaciele Lesbijek i Gejów), która działa w USA od 40 lat. To jego pierwsza wizyta w Polsce i pierwsza możliwość spotkania z nim.

J. Huckaby wygłosi krótkim wstęp do filmu.

Modlitwy za Bobby’ego (Prayers For Bobby) – Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak, w wyniku nietolerancji, popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary Griffith podstawą głębokiej wewnętrznej przemiany. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem.