Jak co roku, zapraszamy na Queerowe Dni Adaptacyjne UW

Zapraszamy nowoprzyjęte_ych studentki_ów Uniwersytetu Warszawskiego na wyjątkowe Queerowe Dni Adaptacyjne UW 2021! Pomożemy Wam w zostaniu prawdziwymi studentkami_tami.

Rejestracja tutaj: https://tiny.pl/9t212 – rejestracja trwa do 27 IX do godziny 22:00

Jedną z wielu możliwych perspektyw humanistycznych, służących patrzeniu na miasto i badaniu go, jest perspektywa queer. Inspiracją do jej obrania dla nowych studentek i studentów UW będzie spacer po Warszawie, uwzględniający historyczne i istniejące miejsca, ważne dla społeczności LGBTQ+ ze względu na jej kształtowanie, walkę o prawa, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa, czy też miejsca po prostu nierozerwalnie związane z tej społeczności istnieniem: kluby, galerie, domy wybitnych osób LGBTQ+ oraz tych osób zrośnięte z Warszawą życiorysy.

Program QDA – wkrótce.

Często zadawane pytania:

1. Czy mogę przyjść na QDA UW 2021, jeśli studiuję już na UW?
    Choć zależy nam przede wszystkim na osobach startujących w studiowaniu, to oczywiście – tak, zapraszamy.
  2. Czy mogę przyjść na QDA UW 2021, jeśli zaczynam studia na innej uczelni niż UW?
    Choć zależy nam przede wszystkim na osobach startujących na studiach na UW, to oczywiście – tak, zapraszamy.
  3. Czy mogę przyjść na QDA UW 2021, jeśli nie zdążyłam_em się zarejestrować na wydarzenie?
    Zapraszamy na wydarzenie tylko zarejestrowane osoby.
  4. Gdzie dokładnie odbędą się aktywności w ramach QDA UW 2021?
    Informację na ten temat otrzymają zarejestrowane osoby.
  5. Po co robić osobne dni adaptacyjne, skoro jednostki UW organizują swoje własne?
    Prawie wszystkie wydarzenia organizowane na UW nakierowane są na odbiorczynie_ów heteronormatywnych. Większość z nich pomija w ogóle potrzeby osób LGBTQ – np. nie wspomina o klubach LGBTQ-friendly podczas przekazywania informacji nt. Warszawy i jej oferty rozrywkowej. Studentki_ci LGBTQ potwierdzili też w badaniach, że chciałyby_eliby bardziej integrować się z innymi osobami LGBTQ na swoje uczelni.

fot. Nieszka, Jej Perfekcyjność, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.