Trzy poradniki dotyczące osób trans* na uczelniach są już dostępne za darmo dla każdego

Miniseria „Uczelnia trans*-inkluzywna” ma pomóc szkołom wyższym w tworzeniu miejsca przyjaznego osobom transpłciowym. Publikację opracowano przy współpracy UW, UJ i UAM.

Osoby transpłciowe pojawiają się na wszystkich uczelniach wyższych w Polsce. Ponieważ stanowią liczebnie niewielką grupę, często brakuje czasu, by zająć się ich potrzebami i problemami. Każda uczelnia chce być otwarta i wspierać maksymalnie rozwój swoich studentek_tów. Poradniki przygotowane przez Queer UW mają to zadanie ułatwić.

Dzięki współpracy Queer UW, Samorządu Studentów UW, biuro Ombudsmena UW, przedstawicielki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz przedstawiciela Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, udało się zdiagnozować najważniejsze dla osób trans* zagadnienia i problemy, jakie pojawiają się na uczelniach wyższych oraz przygotować dobre praktyki w radzeniu sobie z tymi sytuacjami.

Trzy podręczniki kierowane są do trzech różnych grup odbiorczych:
– do uczelni wyższych jako całości
– do osób pracujących w administracji uczelnianej
– do studiujących osób trans*.

Wszystkie podręczniki dostępne są bezpłatnie do pobrania:

Tworzenie szkoły wyższej przyjaznej studiującym osobom trans*. Poradnik dla administracji uczelnianej
ISBN 978-83-932889-6-0
Do pobrania TUTAJ.

Tworzenie szkoły wyższej przyjaznej studiującym osobom trans*. Poradnik dla uczelni wyższych
ISBN 978-83-932889-7-7
Do pobrania TUTAJ.

Tworzenie szkoły wyższej przyjaznej studiującym osobom trans*. Poradnik dla studiujących osób trans*
ISBN 978-83-932889-8-4