Seminarium „Związki partnerskie – możliwości polityczno-prawne a oczekiwania społeczne”

Zapraszamy serdecznie na seminarium eksperckie „Związki partnerskie – możliwości polityczno-prawne a oczekiwania społeczne”, które pod patronatem Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii i Queer UW.

Seminarium ruszy w czwartek 22 listopada o godzinie 9:00 w sali 200 w budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 24, Mały Dziedziniec).

Program wydarzenia:

8.45-9.00 rejestracja osób uczestniczących

9.00-9.30 przemówienia otwierające konferencję:
– Agata Chaber, Prezes Kampanii Przeciw Homofobii
– Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania
– Jej Perfekcyjność, Queer UW

9.30-10.45 I panel: Związki partnerskie na Węgrzech i w Republice Czeskiej
– Tamás Dombos, Hatter, Hungary
– Czeslaw Walek organizator Prague Pride – prawnik

10.45-11.15 przerwa kawowa i poczęstunek

11.15-12.30 II panel: Związki partnerskie w Polsce – przyszłe rozwiązania
– mec. Piotr Paduszyński, twórca projektu ustawy wniesionego przez posłów i posłanki PO
– dr Monika Zima, Kampania Przeciw Homofobii, ekspertka od prawa antydyskryminacyjnego i rodzinnego
– dr Adam Bodnar, Wiceprezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

12.00-12.45 dyskusja otwarta z udziałem publiczności

12.45-13.00 zamknięcie konferencji

Moderacja: Jakub Janiszewski radio Tok FM

UWAGA! Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 19 listopada do godziny 12:00 na adres e-mail: jlendzion@kph.org.pl

Wydarzenie na facebook: tutaj.